Manpower tunnustas õpilasfirmade võistlusel eriauhinnaga õpilasfirmat Borto

Junior Achievement Eesti poolt korraldatud õpilasfirmade võistluse lõppvooru autasustamisel andis Manpower võistluse raames välja eriauhinna „Ready for Work“, millega tunnustasime õpilasfirmat, kelle õppeprotsess võistluse raames oli suurim. Manpoweri tunnustuse pälvis Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Borto.

Õpilasfirma Borto toodab pärisnahast kaks-ühes käe-seljakotte, mille unikaalsus seisneb lihtsasti ümbertõstetatavates sangades. Kotid on disainitud ja toodetud Eestis. Borto missiooniks on soov anda oma panus ületarbimise vähendamisse, tuues keskkonnasäästliku tootmise põhimõttel turule multifunktsionaalsed kauakestvad tooted. Borto koosseisu kuuluvad tegevjuht Johanna Jõerüüt, turundusjuht Karmel Justina Loog, IT-juht Kaur Vali, tootmisjuht Loviisa Remmelkoor ja finantsjuht Meeri Elisabeth Paltmann.

Tunnustamist väärib õpilasfirma sihikindlus ja visadus luua nullist midagi täiesti uut. Märkimisväärne on ka asjaolu, et noored tegid seda valdkonnas, millega keegi neist ei olnud varem kokku puutunud – see nõuab julgust. Samuti väärib tunnustamist nende kohanemisvõime erinevate turuolukordadega s.h tööjõukriis, mille keerulisust ka meie Manpoweris oma igapäevases töös teame ja kogeme.  Ka meie  Manpoweris väärtustame  õppimist ja arengut. Usume, et õppimine ja selle pidev jätkamine on tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas äärmiselt oluline. Peame tähtsaks ka keskkonnasäästlikku käitumist ning jätkusuutlikku lähenemist. Tutvu lähemalt õpilasfirma Borto tegevusega nende Facebooki lehel: https://www.facebook.com/bortoof/

Pildil on Manpower Eesti esindaja Evelin Bachmann, Borto meeskond, juhendajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe. Foto: Kretel Kuusk.

Eesti parimaks õpilasfirmaks 2019 kuulutati õpilasfirma Brand ÕF (Hugo Treffneri Gümnaasium), kes toodab looduslikke juuste viimistlus- ja hooldustooteid. Brand sõidab suvel Eestit esindama Euroopa parima õpilasfirma võistlusele.

Palju õnne kõigile osavõtjatele ja võitjatele. Samuti hoiame pöialt Brand ÕF meeskonnale, kes võitjana esindab Eestit Prantsusmaal Euroopa õpilasfirmade võistlusel.

Junior Achievement Eesti eesmärk on edendada ettevõtlus- ja majandusõpet Eestis. Üle 25 aasta tegutsenud organisatsioon seisab hea õpilasfirmade ja töövarjupäeva programmi korraldamise, ettevõtlus- ja majandusalaste õppeprogrammide väljatöötamise ning õpetajaskonna koolitamise eest. Vaata ka: http://www.ja.ee/