Manpower hakkab vahendama ligi poolt miljonit tööotsijat

Manpoweri kohalik filiaal sai esimese Eesti ettevõttena üle-euroopalise töövahendusvõrgustiku EURES ametlikuks koostööpartneriks. Sellega avaneb Eesti ettevõtetele ligipääs 466 000 Euroopa tööotsija andmetele ning inimestele ligipääs 362 000 täitmata ametipostile üle Euroopa.

 „EURESe näol on tegu ühelt poolt Euroopa suurima võrgustikuga töövahendusportaaliga, mis viib omavahel kokku sadu tuhandeid tööotsijaid ja tööandjaid, aga sellega kaasneb ka taustakontroll ja nõustamisteenus,“ selgitas Manpower Eesti äriarendusjuht Kirke Altrov.  „Väärt töötaja leidmine võib olla nõela otsimine heinakuhjast ja mõnikord Eestis sobivat spetsialisti polegi. Seejuures ei pea välismaalt otsima alati välismaalast, EURES võimaldab meile ligipääsu ka põhjamaadesse kolinud eestlaste CV-dele,“ rääkis Altrov.

EURES annab lisaks kontaktvõrgustikule ka ligipääsu üle-euroopalistele onsite- ja online-töömessidele, erinevatele koolitustele ja õpitubadele, samuti statistikale ning infole, mis puudutab näiteks maksuküsimusi.

„Piiriülese töövahendusega kaasneb bürokraatlikke protseduure ja kulusid, nii mõnelgi puhul on võimalik saada tasuta nõustamist, keelekoolitusi ning isegi toetust tööintervjuule sõitmiseks ja välisriiki kolimiseks, aga ettevõtted ja tööotsijad ei tea seda. Või eeldatakse, et kui selline teenus ka on, siis on see kindlasti kallis, mitte tasuta,“ selgitas Altrov.

EURESe partnerlusprogramm avati alles hiljuti erasektorile, varem on seda koordineerinud üksnes riigiasutused üle Euroopa. Eestis on EURESe riiklikuks koordineerijaks Eesti Töötukassa. Manpower Eesti filiaal on esimene siinne eraettevõte, mis kvalifitseerus üle-euroopalise võrgustiku partneriks. Võrgustiku eesmärgiks on toetada tööjõu vaba liikumist, pakkudes seejuures protsesside läbipaistvust ja turvatunnet.                                      
Vaata ka EURES Eestis: www.eures.ee

 

Foto: Unsplash

Intervjuu KUKU Raadios 11.12.2019:
Euroopa töökohad. Kirke Altrov(Ligi): http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/intervjuu-euroopa-tookohadkirke-altrovligi/