Kas Sina juba toimetad LinkedInis?

Kui Sinul veel ei ole LinkedIn kontot, siis lühikese ja kiire õpetuse leiad SIIT. Kui sul on konto juba olemas, kas sa ka aktiivselt tegutsed LinkedInis?

Üks kergemaid viise selleks on jagada materjali, mis on sinu uudisvoos esilehel, näiteks märkides artikleid meeldivaks või jagades neid. Seejuures pane tähele, kas see materjal on midagi sellist, millega tahaksid et sind seostatakse. Nii võid kergesti hakata silma näiteks ka värbajatele või personalispetsialistile, kes sinu võrgustikus on, kuna vastav info jõuab ka nende uudisvoogu.

Eestis on juba üle 40 000 LinkedIn kasutaja. Ameerikas arvatakse olevat iga kolmas ameeriklane on LinkedInis, seega Ameerikas on LinkedIni mõju juba väga suur ning tihti otsivad värbajad kandidaate ka LinkedIni kaudu. Eestis on taolist praktikat veel vähe, kuid tööpakkumisi hakkab aina enam tekkima. Meile teadaolevalt on mõned ettevõtted juba endale töötajaid läbi LinkedIni leidnud. Lisaks ei ole ka ootamatu olukord, kus värbaja/personalispetsialist võtab ise kandidaadiga LinkedInis ühendust, kui talle selle inimese profiil peaks huvi pakkuma. Selleks, et sinu profiil otsingus välja tuleks, tuleks palju kasutada sinu valdkonda iseloomustavaid märksõnu, kuna LinkedIni otsing on otseselt seotud märksõnaotsinguga. Väga oluline on oma profiil koostada inglise keeles, kuna LinkedInis vähemalt veel eesti keelne otsing hästi ei toimi.

Veel infoks. Ligi 60% kasutajatest kasutab LinkedIni selleks, et läheneda potensiaalsetele klientidele või tööandjatele, äripartneritele ning üleval on ligi 1,8 miljonit tööpakkumist (registreerunud on üle 322 miljoni kasutaja ).

Manpower Eesti LinkedIni lehe jälgijaks saate hakata SIIN. Jagame nii värskeid töökuulutusi kui ka erinevaid artikleid ja blogipostitusi 🙂

 

10924647_10153056669257835_1459572184650450043_o