Kuidas läbida töövestlus edukalt?

Tööintervjuu võib paljude inimeste jaoks olla stressi tekitav, kuid õige ettevalmistuse korral ei pea see nii olema!

Manpoweril on maailmas üle 65-aastane värbamiskogemus ning seetõttu teame nii mõndagi edukast tööintervjuust. Oma kogemuste toel püüame Sind abistada soovitud töökoha saamisel. Allpool leiad mõned nõuanded ja märksõnad, kuidas tööintervjuul head muljet jätta.

 

Närveerimine on loomulik

Närvis olemine on loomulik reaktsioon uutes või pingelistes situatsioonides. Niipea, kui tunnistad neid tundeid, tead, et oled õigel teel.

 

Tausta-uuring

Mida Sa tead sellest ettevõttest, kuhu intervjuule lähed? Mida tead sellest inimesest, kes Sind intervjueerib? Uuri ja tutvu enne intervjuule minekut ettevõtte koduleheküljega või seda tutvustavate materjalidega. Võimalusel küsi lisainformatisooni inimese kohta, kes Sind intervjueerib. Intervjueerija kohta lisainfo omamine muudab teie kohtumise lihtsamaks.

 

Näe hea välja ja tunne end hästi

Esmamulje on tähtis ning riietus ja hoolitsetud välimus mängivad selle loomises suurt rolli. Peaaegu kõikide intervjuude puhul sobib konservatiivne korrektne riietus, kuid erandjuhtudel ning mingi kindla tegevusvaldkonna puhul võib oluline olla, et riietuksid vastavalt. Oluline on meeles pidada, et lähed tööintervjuule, mitte moe-show`le.

 

Võta endale aega

Minnes kohale 10 minutit enne kokkulepitud aega on Sul võimalus lõdvestuda ja end intervjuuks ette valmistada. See on igal juhul parem, kui kiirustada ja siis higisena ning hingeldades kohale jõuda. Kui jõuad liiga vara, siis püüa leida koht, kus oodata ning mine intervjuule mõni minut enne kokkulepitud aega.

 

Tervitamine

Kindel käepigistus on alati sobiv tervitusviis.

 

Intervjueerija on Sulle abiks

Inimene, kellega kohtud, ei soovi Sind alt tõmmata või paljastada Sinu saladusi. Ta soovib kindlaks teha, kas oled õige inimene sellele töökohale ja ettevõttele ning kas pakutav töökoht ja ettevõte on ka Sinule sobivad. Usalda intervjueerijat!

 

Kuula tähelepanelikult

Tööintervjuu vältel küsimusi esitades jagab intervjueerija Sulle informatsiooni, mida on mõistlik kasutada, küsides intervjuu lõpus või siis keskel olulisi küsimusi, näitamaks huvi ja entusiasmi pakutava töökoha või ettevõtte vastu.

 

Vasta küsimustele lühidalt ja täpselt

Kas Sa räägid palju, kui oled närvis? Sa ei ole ainuke. Räägi vaid sellest, mida Sinult küsitakse. Vasta lühidalt ja konkreetselt.

 

Keegi ei ole täiuslik

Meil kõigil on omad tugevad ja nõrgemad küljed. Intervjueerija soovib neid samuti teada. Nõrkused ei ole alati negatiivse tähendusega, vaid pigem näitavad need Sinu soovi endaga tööd teha ning end parandada. See aga on suur tugevus ning asetab Sind paremale/kõrgemale kohale nende kandidaatidega võrreldes, kes eelistavad rääkida vaid headest asjadest, mida nad teinud on.

 

Küsi olulisi küsimusi

Intervjuu lõpus on tavaliselt kandidaadil võimalus küsimusi esitada. Kas mäletad seda informatsiooni, mida intervjueerija Sulle andis? Nüüd on Sul võimalus näidata, kui huvitatud pakutavast töökohast oled ja esitada küsimusi. Selleks on kasulik eelnevalt ette valmistada mõned küsimused. Tähtis on meeles pidada, et need küsimused peaksid näitama Sinu huvi pakutava töökoha ja ettevõtte vastu. Küsides esimesel kohtumisel vaid palga, puhkuse või muude hüvede kohta, ei jäta Sa endast head muljet.

 

Soovime Sulle edukaid tulevasi töövestlusi! =)

 

 

Hoia end kursis meie tööpakkumiste ja teiste kasulike teadetega ka Facebookis ja LinkedIn-s.

Keep yourself updated also on Facebook and LinkedIn.