Manpower toetab õiglast kaubandust

Täna alanud õiglase kaubanduse nädala (24.-30.10.2016) jooksul tasub igaühel mõelda selle peale, kuidas oma ostuharjumustega kellegi elu paremaks saab muuta. Kaubanduse ja tarbimise kaudu tuleb välja side Eesti ja arenguriigi inimese vahel, sest toit, mida me iga päev tarbime, tuleb samavõrra Aafrikast või Lõuna-Ameerikast kui Eesti põldudelt. MTÜ Mondo koos partnerite ja poodidega paneb sel nädalal meie inimesi rohkem mõtlema sellele, et igaüks saab oma ostudega muuta kellegi elu paremaks – valides targemini, tarbides vähem ning pisut mõeldes toidu päritolu peale.

MAAILM MUUTUB IGA OSTUGA!
Selleks, et tunda ära vastutustundlikult toodetud kaupa, tasub otsida erinevaid õiglase kaubanduse märke. Õiglane kaubandus on sedasorti kaubandus, mis toimib nagu tavaline äri, kuid tagab terve rea eetiliselt, keskkondlikult ja sotsiaalselt olulisi tingimusi. Näiteks tagab see arenguriikide talunikele ja tootjatele majandusliku elujõulisuse, keskkonnaohutu tootmise ning sotsiaalse vastutuse. Samuti on süsteemis keelatud kasutada orja- ja lapstööjõudu.

Meie, Manpoweris, oleme liitunud õiglase kaubanduse sõpradega, sest kasutame oma kontoris õiglase kaubanduse tooteid. Õiglase kaubanduse toetamine haakub Manpoweri väärtuste ja põhimõtetega ehk me hoolime inimestest ning nende tööalasest eneseväärikusest, omame nulltolerantsi orja-ja lapstööjõu kasutamise vastu, oleme keskkonnasäästlikud ja lähtume kõigis oma tegevustes kõrgest ärieetikast.

LEIA EESTI POODIDES NEID MÄRGISEID:
Eesti poodides on õiglase kaubanduse kohv, tee, suhkur, maiused jms olemas.
MTÜ Mondo vabatahtlike abiga saab 15 Prisma Peremarketis, Rimis ning Tallinna ja Tartu Kaubamajas õiglasest kaubandusest ka rohkem teada, tutvuda märgistega, saada juhiseid, osaleda mängudes, viktoriinis ja loosimises ning teha tarku valikuid: loe rohkem siit: www.fairtrade.ee.

mondo_fairtrade_plakat_veeb

24.-30.10.2016 on õiglase kaubanduse nädal.

mp-fairtrade
Pilt Manpoweri kööginurgast 🙂

Hoia end kursis meie tööpakkumiste ja teiste kasulike teadetega ka Facebookis ja  LinkedIn-s