Manpoweri filmiõhtu

Sügise saabudes toimus järjekordne Manpoweri filmiõhtu kinos Artis ning seekord vaatasime Kanada dokumentaalfilmi „Lauake, kata end!“. Antud film on lugu meie igapäevasest toidu tarbimisest, sealhulgas raiskamisest. Filmitegijad ja toiduarmastajad Jen Rustemeyer ja Grant Baldwin, kes on jõudnud tõdemusele, et igal aastal läheb Põhja-Ameerikas miljardite dollarite väärtuses head toitu raisku, otsustasid 6 kuud süüa ainult seda, mis on välja praagitud või ära visatud. Kutsusime teemat kommenteerima ning olukorrast Eestis rääkima eksperdid Toidupangast. Eesti Toidupanga esindajate sõnul visatakse õnneks Eestis toitu vähem ära kui nt Põhjamaades, aga probleem on ikkagi aktuaalne. Eesti Toidupank päästab aastas 1100 tonni toitu. Eesti Toidupanga tegevus aitab kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas, kuna paljud toidukaubad, mis varasemalt on läinud hävitamisele (nt tootjapoolse pakendivea tõttu või ei ole kaup vastanud poe tingimustele, olles aga siiski kõlblik), jõuavad nüüd sinna, kus neid reaalselt vajatakse. Lühidalt öeldes viib Toidupank toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus.

Tegemist on Manpoweril nüüdseks kolmandat korda toimuva filmiõhtuga ning töötajate tagasiside ja huvi on andnud motivatsiooni jätkata. Oleme valinud filme, mis käsitlevad tänapäeva ühiskonnas olulisi valupunkte just sellel eesmärgil, et suunata tähelepanu ka nendele teemadele, millele me ehk iga päev ei mõtle. Me elame tarbimise ajastul, paljuski isegi ületarbimise ajastul ning inimkonna käsutuses on hetkel veel vaid planeet Maa, seega järjest määravamaks saavad lihtsad, kuid tõhusad jätkusuutlikkust tagavad põhimõtted nagu vähenda-taaskasuta-töötle ümber (Reduce/Reuse/Recycle). Need kolm põhimõtet on sõnastatud ka ManpowerGroupi keskkonna, tervise ja tööohutuse juhtimisprogrammis (Environment, Health and Safety Management System).
Meile Manpoweris on oluline nii see, mida me teeme, kui ka see, kuidas me seda teeme. Samuti on tähtis ka see, milline on meie igapäevase tegevuse sotsiaalne mõju kui ka mõju keskkonnale.
Eelnevalt oleme ühiselt vaadanud filme:
“Moest väljas” (2014, Eesti)
”Blue Gold: World Water Wars” (2009, USA)

Täname kõiki osalejaid ja uute kohtumisteni!

Toidpanga kohta saab lisainformatsiooni siit: http://www.toidupank.ee/
manpoweri-tegevjuht

Manpower Baltikumi tegevjuht Heigo Kaldra

eksperdid

Eesti Toidupanga tegevjuht  Piet Boerefijn ja ELi toiduabi projektijuht Kerttu Olõkainen

Hoia end kursis meie tööpakkumiste ja teiste kasulike teadetega ka Facebookis ja  LinkedIn-s