Manpowerisse tööintervjuule!

Hanna Laur, Manpower Eesti personalispetsialist

On loomulik, et oluline sündmus elus, nagu seda kindlasti on tööintervjuule minek, tekitab meis elevust. Kas oled ka üks neist, kes enne tööintervjuud tunneb, et enesetunne ei ole kõige parem, kõhus keerab ning oleks see intervjuu ometi juba möödas?
Siis oled õigel leheküljel, sest Manpoweri personalipartneritel on Sulle kuhjaga head nõu, mida lahkelt jagame.
Foto: Unsplash

Häälesta ennast õigele lainele

On väga oluline mõista, et tööintervjuu on Sinu jaoks suurepärane võimalus! Võimalus enda oskuste ja teadmistega särada ning näidata end parimast küljest. Sinu vastas olev Manpoweri personalipartner on põhjalikult uurinud Sinu CV-d ning kaaskirja ja otsustanud, et just Sina oled see, kellel võib olla võimekus täita ametikoht, millele oled kandideerinud. Seega intervjuu on alanud juba parima võimaliku noodiga. Kui tunned siiski, et raske on leida sisemist rahu, mõtted jooksevad peas ringiratast ja õiged sõnad on lausa ununenud, siis tea, et närveerimine on loomulik ning me arvestame sellega.

Mida saad ise teha, et intervjuu oleks edukas?

Väga mõistlik ning ettenägelik on viia ennast kurssi ettevõtte tegemistega, kuhu kandideerisid tööle. Üks lihtsamaid viise selleks on külastada ettevõtte kodulehte. Head teadmised potentsiaalse tulevase töökoha kohta näitavad meile, et oled siiralt huvitatud antud positsioonist ning oled oma otsuse teinud läbimõeldult.
Nagu tead, on esmamulje väga oluline, seega planeeri oma aega ning jõua tööintervjuule õigeaegselt. Umbes 10 minutit enne vestluse algust kohal olemine näitab, et oled kohusetundlik ja usaldusväärne. Samuti annab lisaaeg Sulle võimaluse uue keskkonnaga tutvuda ning pisut hinge tõmmata. Võib tunduda uskumatu, kuid ka meie kehakeel räägib meie kohta palju, seega on kindel käepigistus ja soe naeratus alati sobiv tervitusviis.
Intervjuul olles kuula tähelepanelikult, mida personalipartner Sinu käest küsib. Manpoweri personalipartnerid on väga suure kogemuste pagasiga ning valmistavad ennast intervjuudeks põhjalikult ette. Seega näitavad sisukad ja asjakohased vastused Sinu kohta palju head. Kui tead, et kipud ärevates olukordades mõttelõnga kaotama, siis ära panusta keerulistele mõttearendustele vaid ole oma vastustega konkreetne.
Ole ka julge ise küsimusi küsima. Tegemist on ju olukorraga, kus ka Sina pead välja selgitama, kas oled kandideerinud ikka õigele kohale? Ülekuulamise vormis töövestlused on aegunud nähtus ning loomulikult kulgev dialoog on tööintervjuul väga sobiv. See aitab mõlemal osapoolel ametikohale sobivust selgemalt mõista, mis ongi intervjuu eesmärk! Siinkohal on hea nõuanne kodus mõned küsimused ette valmistada, et pingelises olukorras oluline ei ununeks.

Usalda meie personalipartnereid

Personalipartneri roll intervjuul on Sind suunata ja toetada ning kindlasti ei soovi me Sind alt tõmmata või kiusata. Personalifirma Manpower on üle 15 aasta aidanud kandidaatidel leida tööd. Meie jaoks on ääretult oluline, et Sa leiaks endale sobiva töökoha. Seega usalda meie personalipartnereid ning  ära karda rääkida ka enda nõrkustest. Me keegi ei ole täiuslikud ning nõrkustest rääkimine näitab, et oled oskuslik analüüsija ning teadlik enda külgedest, mis vajaksid täiustamist. Võib kõlada kummaliselt, kuid nõrkustest rääkimine võib olla Sinu tugevus. Enda veatuna kujutamine mõjub pigem kui ohumärk!

Lõpetuseks

Kui intervjuu on möödas, võid olla enda üle uhke! Teame, et oled endast andnud parima. Kui tegite personalipartneriga veel lisakokkuleppeid, näiteks CV uuendamine, siis tee seda kindlasti ja esimesel võimalusel.
Meie personalipartnerid annavad samaväärse võimaluse ennast tutvustada ka teistele kandidaatidele ning kui seekord ei osutunud valituks Sina, siis ära lase pead norgu. Oled nüüd kogemuse võrra rikkam ning iga järgnev tööintervjuu läheb juba kergemalt. Kui soovid tagasisidet, et järgmine tööintervjuu oleks Sinu jaoks edukas, siis anname seda meeleldi. Ära unusta kandideerida ka tulevikus julgelt meie põnevatele tööpakkumistele. Kõigi jaoks on kusagil õige töökoht ning aitame hea meelega seda Sul leida.

Kui just Sina osutusid valituks, siis soovime Sulle palju õnne! Omast kogemusest saame öelda, et tublisid kandidaate on palju ning konkursid tihtipeale tihedad. Seega edukas tööintervjuu ning uus tööpositsioon on suurepärane saavutus!

Kui sul on veel lisaküsimusi, siis Manpoweri personalitöötajad vastavad meeleldi. Anna endale võimalus ning kandideeri juba täna sobivale tööpakkumisele www.manpower.ee. Kui sulle tundub, et sa ei ole veel päris kindel, millisel positsioonil sooviks ennast proovile panna, lisa oma CV meie KANDIDAADIPORTAALI ning ära unusta CV-d täiendada kui oled mõne uue oskuse võrra rikkamaks saanud.

Edukat kandideerimist ning kohtumiseni!

 

 

На собеседование в Manpower!

Ханна Лаур, специалист по персоналу Manpower Eesti

 

Совершенно естественно, что любое значимое событие в жизни, к которым бесспорно относится и собеседование с работодателем, вызывает в нас волнение. Вы тоже относите себя к тем, кто мандражирует перед интервью, чувствует себя неважно и желает, чтобы это интервью уже было наконец позади? Тогда вы на правильной странице, на которой HR-партнеры Manpower с радостью поделятся с вами некоторыми полезными наблюдениями.

Настройтесь на правильную волну

Очень важно понимать, что собеседование – это прежде всего отличный шанс! Возможность блеснуть своими навыками и знаниями и продемонстрировать лучшие качества. Находящийся напротив вас HR-парнёр Manpower предварительно изучил ваше резюме с сопроводительным письмом и счёл, что именно вы можете занять должность, на которую претендуете в данный момент. Итак, интервью уже началось с наилучшей возможной ноты. Однако, если вы чувствуете, что вам трудно обрести внутреннее равновесие и спокойствие, что мысли сбиваются, теряются, кружатся, а правильные слова забываются, знайте, что волноваться – это естественная реакция организма, и с этим считаются.

 

Что вы сами можете сделать для того, чтобы интервью прошло успешно?

Очень разумно и предусматрительно ознакомиться с деятельностью предприятия, в котором стремитесь получить работу. Один из самых простых способов сделать это – изучить веб-страницу компании. Хорошая осведомлённость о потенциальном будущем работодателе показывает нам, что вы искренне заинтересованы в этой должности, и ваше решение подать заявку было принято обоснованно. Как вы знаете, первое впечатление очень важно, поэтому планируйте свое время правильно и приходите на собеседование вовремя. Ваше присутствие на месте за 10 минут до начала собеседования расценивается как добросовестное и заслуживающее доверия отношение. Эти несколько минут до интервью также дадут вам возможность осмотреться на новом месте и перевести дух. Хоть это и может показаться немыслимым, но наш язык тела также много говорит о нас и за нас, поэтому крепкое рукопожатие и теплая улыбка приветствуются всегда. Во время собеседования стоит внимательно слушать, о чём вас спрашивает HR-специалист. HR-партнеры Manpower имеют солидный багаж опыта и тщательно готовятся к интервью с кандидатами. Таким образом соответствующие вопросам и содержательные по своей сути ответы показывают вас с хорошей стороны. Если вы знаете, что в состоянии волнения бываете склонны терять нить разговора, избегайте сложное мыслеизложение и будьте конкретны в своих ответах.

Также не стоит упускать возможность задать и свои вопросы. Это как раз то время и место, когда вы тоже можете выяснить, подали ли вы заявку на действительно правильную для себя позицию. Диалог – это самая уместная форма общения на собеседовании, и интервью в форме “допроса” уже давно устаревшее и забытое явление. Диалог помогает обеим сторонам лучше понять, насколько кандидат и предлагаемая позиция “совпадают”, что и является основной целью интервью! Поэтому не помешает подготовить некоторые вопросы дома, чтобы в напряженной ситуации (если таковая случится) не забылось важное и основное для вас.

Доверьтесь нашим HR-партнерам

Роль HR-партнера во время собеседования заключается также и в том, чтобы направлять и поддерживать вас, и конечно, никто не стремится придираться и создавать неудобные ситуации. Компания по подбору персонала Manpower уже более 15 лет помогает кандидатам найти работу. Нам действительно крайне важно, чтобы каждый нашел себе подходящее занятие и поле деятельности. Доверяйте нашим HR-партнерам и не бойтесь говорить о своих возможно не самых сильных сторонах. Никто не совершенен, и беседа о “слабых местах” показывает, что вы опытный аналитик и знаете себя и свои навыки, которые нуждаются в улучшении. Это может прозвучать странно, но обсуждение слабостей может на самом деле оказаться вашим преимуществом и силой. Представление себя безупречным скорее приведет к обратному результату!

 

В подведении итогов

По окончании интервью вы можете собой гордиться! Мы знаем, что вы сделали все возможное. Если у вас есть дополнительные договоренности с вашим HR-партнером (например обновление своего резюме и пр), обязательно сделайте это как можно скорее.

Возможность представиться самим и представить свои навыки и опыт имеют и другие кандидаты, и если в этот раз на данную позицию будет выбран другой соискатель, не огорчайтесь и не опускайте рук. Теперь у вас больше опыта, и с каждым последующим собеседованием становится легче. Мы будем рады дать вам обратную связь относительно данного конкурса, если она важна для вас и может помочь при последующих интервью. Не забудьте и в дальнейшем отправить нам свою заявку на интересные для вас вакансии. Подходящая работа есть где-то для всех и каждого, и мы будем рады помочь вам ее найти.

В случае, когда вы оказались выбранным в данном конкурсе, мы искренне радуемся за вас и желаем всего самого наилучшего! Исходя из нашего собственного опыта, мы знаем, что есть множество отличных кандидатов, и конкурсы часто бывают жесткими. Так что успешное собеседование и новая должность – это большое достижение!

Если у вас есть дополнительные вопросы, сотрудники Manpower будут рады ответить на них. Не отказывайте себе в возможностях и подайте заявку на интересующее вас предложение о работе на www.manpower.ee. Если вы чувствуете, что еще не уверены в том, какая позиция вас привлекает, добавьте свое резюме на наш портал кандидатов и не забудьте обновлять его, по мере приобретения новых навыков и знаний или при изменении контактных данных, которые необходимы нам, чтобы быстро связаться с вами.

Удачной подачи заявки и до скорой встречи!