Märka võimalusi

Meie esimeses posituses tahan kirjutada sellest, mis on minu jaoks personalivaldkonnas hetkel kõige põnevam.  Olen Manpoweris töötanud 5 aastat ja minu igapäevane töö on eelkõige värbamine. Tegelikult on minu kalendris lisaks väga palju muud huvitavat, mis värbamise ja personalitööga seotud. See, mis  teeb mu töö huvitavaks, on  HR valdkonna pidev muutumine. Muutusi inimeste ootustes tööle on käsitlenud sel aastal mitmed väiksemad seminarid, aga ka aasta kõige olulisem HR konverents Eestis – Pare  konverents.

Selle aasta konverentsil  jäi mulje, nagu oleks meil hetkel kaks parralleelset aega personalitöös. Üks aeg, kus inimesed töötavad kaheksast viieni, nädalas on 40 töötundi ja töö otsimine ja leidmine käib nö traditsioonilisel viisil: tööandja kuulutab ja tööotsija vastab sellele, saates hoolikalt koostatud CV. Kõik on hästi mõõdetav ja struktureeritud. Ja siis teine aeg: kus traditsioonilised võtted ei toimi, sest inimesed on muutunud, arusaamad tööst on muutunud ja viisid, kuidas inimesed infot saavad ja jagavad on hoopis teised kui mõned aastad tagasi. Inimesed tahavad teha tööd siis, kui neil see kõige paremini välja tuleb (ei ole mõtet sundida inimest tööle hommikul, kui ta aju hakkab tööle alles kell 14), kohas, kus inspiratsioon tabab (rannas, metsas, hambaarsti ooteruumis…) ning viisil,  mis just neile sobib. Loovtööde puhul eriti ei ole ilmselt mõtet rääkida 40- tunnisest töönädalast, sest tulemust ei saa mõõta ajaühikutes. Suurema vabaduse puhul on senisest palju olulisem, et õiged inimesed töötaks õigetes töökohtades ja armastaksid oma tööd.

Konverentsi peaesineja aga ka kõigi teiste ettekannetest jäi kõlama vajadus hakata personalitöös kasutama senisest enam
Outside –In lähenemist. Me peame vaatama, mis toimub väljaspool meie valdkonda ja tooma muutused maailmas sisse personalitöösse.  Oluline on, mis toimub äris üldiselt, kuidas arenevad ettevõtted ja tehnoloogia, kuidas muutuvad inimesed.  Väga huvitav oli töötuba millenniumi põlvkonnast tööturul.  Töötoa külalised jagunesid kahte gruppi:  ühed arvasid, et need peaaegu  lumeinimese staatuses tüübid tuleb „ päris maailma“ tagasi tuua ja teised, kes räägivad erinevatest inimestest, kelle maailm on lihtsalt muutunud, arvestades tehnoloogia arengut.

Mul on heameel, et saan töötada just täna personalivaldkonnas ja avastada võimalusi, mida loob muutunud maailm. Manpoweris nimetame seda Inimeste Ajastuks ( ingl k Human Age), kus kõige olulisem on osata märgata talente, kellest sõltub ettevõtete tulevik. See tähendab uute põnevate värbamiskanalite leidmist, talentidele tööpakkumiste turundamist, väljaspool valdkonda toimuvaga kursis olemist ja väga palju suhtlemist. Ja see on põnev!

Kuna see on meie uue blogi esimene postitus, siis ootan väga teie tagasisidet, head lugejad.  Andke nõu, kuidas meie saaks personalivaldkonnast teie jaoks huvitavalt kirjutada ja millised teemad teile on põnevad. Blogis hakkavad kirjutama meie toredad töötajad assistentidest kuni tegevjuhini, seega teemade valik saab olema lai ja mitmekülgne. Ja kui meie esimene kirjatükk meeldis ning tekitas mõtteid, siis ühinege Manpoweriga Facebookis ja jagage postitust sõpradega.

 

Kei Karlson
Personalikonsultant