Mis toimub karjäärinõustamisel?

Kevade ärevaimatel hetkedel, mil viirus lõi ootamatult segamini ka tööturu, otsustasime avada nõuandeliini. Aimasime, et ootamatult tööta jäänud või infosulus inimestel võib olla palju vastuseta küsimusi, mis on meie jaoks igapäevased ja lihtsalt selgitatavad. Täpselt nii oligi. Kõige sagedamini on küsitud CV ja motivatsioonikirja koostamise kohta, oleme andnud nõu, kuidas oma oskused, huvid ja tugevused läbi mõelda ning tööandja pilgu läbi vaadatuna hõlpsalt leitavalt ja atraktiivselt CV-sse kirja panna. Mõnikord soovitame koostada ka mitu CV-d, eriti kui inimene on mitmekülgne ja kandideerib tööle väga eriilmelistele positsioonidele. Nii saab erinevatel kandideerimistel rõhutada erinevaid kogemusi, oskuseid ja ambitsioone. See pole üheski mõttes pettus, kui kõik kirjeldatu tõele vastab. On ju loogiline, et kui kunstipisikuga finantsist kandideerib nii laste loovusringi juhendajaks kui raamatupidajaks, ei saagi CV olla täpselt ühesugune. Ka motivatsioonikiri tuleks kirjutada igal kandideerimisel uus, lähtudes konkreetsest organisatsioonist, ametipositsioonist ning töökuulutuses toodud eeldustest. Just motivatsioonikiri on ka see koht, kus saab mainida, et mõni töökuulutuses esitatud nõudmistest on täitmata ning rõhutada aspekte, mis seda võiks kompenseerida.

Foto: Shutterstock

Need inimesed, kes pole palju aastaid töökohta vahetanud, küsivad ka seda, kuidas üldse tööandjatele läheneda ning milliste keskkondade kaudu tööle kandideerida. Töö leidmise ja karjäärivalikute osas on küsinud nõu nii inimesed, kel on aastakümnete pikkune staaž kui ka need, kes otsivad esimest töökohta, need, kes teinud elu aeg lihttöid, kui ka need, kes on varasemalt teeninud kolme- või neljakordset riigi keskmist palka.

Oleme paari kuu jooksul nõustanud kümneid huvilisi ja tõdeme, et kuigi mured on mõneti sarnased, võivad lahendused olla väga erinevad. Mõni inimene vajab detailset käitumisjuhist, teised aga abi enese väljendamisel, osadel juhtudel on tarvis turgutada enesekindlust ja mõni inimene vajab lihtsalt kinnitust, et on juba õigel teel. Kuna pessimisminoote on viimasel ajal palju, siis on hea meel tõdeda, et mitmed inimesed on juba meie abiga endale uue töökoha leidnud.

Kui sinagi soovid nõustamist, siis võta meiega julgelt ühendust.
Kui oled huvitatud nõustamisest, siis palun saada oma CV ja sooviavaldus [email protected].

Nõustamised on tasuta lühikohtumiste vormis Skype või telefoni teel.